неділю, 26 січня 2020 р.


                                                                
                                                                 Незвичайні факти про книги
  1. «Аліса у Країні див» була заборонена в Китаї через зображення у книзі тварин, що вміли говорити.
  2. Книга  «Мандри Гуллівера»  описали розмір і обертання супутників Марса за 100 року до того, як це зробили астрономи.
  3. Шерлок Холмс частіше, ніж інші герої ставав героєм кіно та телесеріалів.
  4. У громадських бібліотеках середньовічної Європи книги приковували до полиць ланцюгами. Такі ланцюги були достатньо довгими для того, щоб зняти книгу з полиці, але не дозволяли винести книгу із бібліотеки. Ця практика була розповсюджена аж до 18 століття, що було обумовлено великою вартістю кожного екземпляра книги.
  5. Бібліотеки Давнього Єгипту знаходилися у храмах. їх охороняли священики. Єгиптяни писали на папірусі, який потім згортали в сувій і зберігали у скринях або на полицях.
  6. Найзнаменитіша бібліотека була в Олександрії. Вона виникла приблизно у трьохсотому році до нашої ери. Там зберігалися понад 700000 сувоїв папірусу. Усі сувої були класифіковані за 120 темами і описані в каталогах.
  7. Давні римляни першими здогадалися будувати публічні бібліотеки. Юлій Цезар створив систему публічних бібліотек. Після його смерті вони почали користуватися особливою популярністю. Багаті мешканці Риму спеціально засновували бібліотеки для незаможних, а також збирали величезні колекції книг для себе.
  8. Першим почав відливати металеві букви (з них складали слова, зі слів - рядки, з рядків - сторінки) німець Йоганн Гуттенберг, який жив у місті Майнці в середині XV століття.
  9. Нещодавно стало відомо, що китаєць Бі Шен ще в XI столітті друкував книги з форм, складених з ієрогліфів.
  10. Серед старовинних монгольських  і тібетських книг є справжні манускрипти, тексти яких писалися сумішшю золота, срібла, коралів, перлів, бірюзи, глазурі, перламутру, сталі та міді: є тут також книжки з текстами, вишитими по шовку та сап’яну різнокольоровими нитками – без жодного вузлика.
  11. У наші часи з явилася «металева книга». Виготовив її коваль з болгарського міста Враца. Книга, 22 сторінки якої зроблені із заліза, важить близько 4 кілограмів, хоча розміри її звичні – 18 на 22 сантиметри.




Немає коментарів:

Дописати коментар

10 методів видавати нові ідеї З літературних джерел відомо, що креативність – якість, яку високо цінять не лише роботодавці. Умінн...